لعیا جنیدی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: حرف من یک جمله است. ورود خانم ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد. بنابراین سلب حق، معنایی ندارد. دولت هم موضعش همین است و از این مساله حمایت می کند و تا حالا هم شرایط را در چندین نوبت فراهم کرده است و بعد از این هم شرایط را بیشتر فراهم خواهد کرد. وی در خصوص اینکه می گویند دولت نمی تواند در این خصوص در مقابل حرف مراجع ایستادگی کند، گفت: دولت حتما سعی می کند با تعامل این مساله را حل کند و این تصمیم جدی دولت است و از قبل هم در چندین نوبت سعی کرده است تا در چندین مسابقه این کار را انجام دهد. مسیر این کار، همین بوده و برنامه دولت هم همین است که انجام خواهد داد و امیدواریم با تعامل کار درست شود.
معاون حقوقی رئیس جمهوری روز شنبه در حاشیه کارگروه حقوق شهروندی در استانداری همدان به ایرنا گفته بود: با وجود اینکه نظر خود را در زمینه حضور بانوان در ورزشگاه بیان کرده‌ام اما برخی در این مورد کم مهری می‌کنند. وی تاکید کرد: اصل در نظام حقوق اسلام و نظام حقوقی ایران بر «جواز» بوده و بر «منع» نیست یعنی اگر «نص» با استناد بر قانون اساسی به طور صریح منع نشده باشد، اصل بر «جواز» آن است. معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: درباره حضور بانوان در ورزشگاه در قانون منع صریح وجود ندارد و حتی برخی به مصوبه شورای انقلاب فرهنگی استناد کردند. در این مصوبه به سالن اختصاصی مردان یا زنان اشاره شده در حالی که ورزشگاه با ۱۰۰ هزار نفر گنجایش را نمی‌توان سالن خصوصی تلقی کرد. وی اظهار داشت: بنده فرد سیاسی نیستم و یک حقوقدان پایبند به اصول حقوقی هستم و به طور کامل بر اساس روش و منطق حقوق حرف می‌زنم که در این راستا و چارچوب قانونی که صراحت به منع حضور در ورزشگاه باشد، وجود ندارد؛ بنابراین اصل بر «جواز» است.

گفتنی اینکه، جنیدی سومین مقام دولت است که امروز در این باره سخن گفته است. امروز در حالیکه سخنگوی دولت امروز از هموار شدن ورود زنان به ورزشگاه‌ها سخن گفت، اما رئیس دفتر رئیس‌جمهور مدعی شد: با فضای فعلی که طرفداران تیم‌ها علیه یکدیگر فحش می‌دهند و درگیری وجود دارد حضور زنان در ورزشگاه به مصلحت نیست! و معلوم نیست پس از گذشت 6 سال از عمر دولتهای حسن روحانی، این دولت با حضور زنان در ورزشگاه‌ها موافق است یا مخالف؟!

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *